روش تعویض ال سی دی گوشی

روش تعویض ال سی دی گوشی

از آنجایی که نمایشگرهای تلفن همراه بسیار پیشرفت کرده اند و سخت ‌تر از گذشته هستند، به نظر می‌رسد که دیگر مشکل شکشتن آن ها رفع شده باشد. اما متأسفانه، اینطور نیست. افتادن گوشی شما اغلب می تواند باعث شکستگی صفحه نمایش یا همان ال سی دی گوشی شود. آیا می خواهید صفحه نمایش گوشی آسیب دیده را جایگزین کنید؟ در اینجا روش تعویض انواع ال سی دی گوشی شیائومی هواوی و سامسونگ را برای شما توضیح داده ایم.

 

خطرات صفحه نمایش شکسته گوشی

وقتی اصرار به استفاده از صفحه نمایش گوشی ترک خورده دارید، ریسک هایی را متحمل می شوید

 • یک ترک کوچک بر روی صفحه نمایش ممکن است در طول زمان بدتر شود و منجر به شکسته شدن صفحه نمایش شود.
 • تکه های شل شیشه خطرناک هستند – به خصوص اگر در تماس دائمی با صورت و انگشتان شما باشند.
 • ترک ها همچنین می توانند گوشی شما را در معرض زباله ها و سموم محیطی قرار دهند. با گذشت زمان، این می تواند بر عملکرد و قابلیت استفاده دستگاه تأثیر بگذارد.
 • صفحه نمایش های ترک خورده می تواند به نور پس زمینه آسیب برساند، باعث ایجاد نقاط فشار ناسازگار، ایجاد نقاط مرده و تغییر رنگ شود.
 • می تواند گوشی شما را در برابر رطوبت آسیب پذیرتر کند

 

 

 

ابزارهایی برای تعویض ال سی دی گوشی

برای اینکه بتوانید یک ال سی گوشی را بدون دردسر و با راحتی هر چه تمام تر آن ها را تعویض کنید باید یک سری ابزار خاص داشته باشید که در ادامه آن ها را معرفی خواهیم کرد.

 • مینی پیچ گوشتی
 • موچین پلاستیکی
 • گوه های پلاستیکی
 • یک گیتار پیک/پکتروم
 • موچین منحنی
 • چاقوی دقیق یا چاقوی جراحی
 • سشوار یا تفنگ حرارتی

 

این ابزارها برای برداشتن قاب و باز کردن پیچ‌های اجزایی که مانع از تعویض نمایشگر می‌شوند، گنجانده شده‌اند. به عنوان مثال، یک تلفن همراه دارای پیچ‌های Torx در زیر پوشش باتری است که قبل از اینکه به آرامی قاب را جدا کنید، باید آن‌ها را باز کنید.توجه داشته باشید که صرف هزینه برای این ابزارها کاملاً ضروری نیست.

 

اصول تعویض ال سی دی گوشی

مدل های مختلف تلفن همراه در بازار بسیار زیاد است (اعم از نو یا دست دوم) که ارائه راهنمای استاندارد تقریباً غیرممکن است. علاوه بر این، برخی از مدل ها را نمی توان بدون ارسال مجدد به سازنده تعمیر کرد.

برای بررسی نحوه تعویض نمایشگر گوشی خاص خود به YouTube بروید. راهنماهای دقیق دستگاه خاص در مورد این روش را خواهید یافت.

اکثر گوشی های هوشمند اساسا از چندین لایه اجزا تشکیل شده اند. هر لایه باید به دقت جدا شود تا نمایشگر ال سی دی تعویض شود.

این راهنماها معمولاً برای تعویض صفحه نمایش گوشی هوشمند از این روش پیروی می کنند:

 

 1. گوشی را با دقت باز کنید
 2. نمایشگر را بردارید
 3. چسب را تعویض کنید
 4. صفحه نمایش جدید را نصب کنید
 5. از اتصال صحیح کابل اطمینان حاصل کنید

 

برای یادگیری نحوه نصب نمایشگر گوشی هوشمند جایگزین، ادامه مطلب را بخوانید.

تعویض ال سی دی گوشی

مرحله 1: تلفن را باز کنید

برای شروع، پوشش عقب، باتری را (در صورت امکان) بردارید و محل پنهان شدن پیچ های Torx (یا استاندارد) را شناسایی کنید. به زیر برچسب ها و کنار درگاه های USB نگاه کنید. اگر دستگاهی با سلول قابل جابجایی دارید، ممکن است پیچ‌هایی را در حفره باتری پیدا کنید.

گوشی را با استفاده از اهرم ها و پلکتروم جدا کنید. پیچ های اضافی نیز نیاز به برداشتن دارند.

مراقب کابل های روبانی باشید که نیاز به باز کردن دقیق از اتصال دهنده ها دارند. برای این کار از یک تیغه پلاستیکی مسطح یا پلکتروم استفاده کنید.

اینها اغلب از طریق لایه‌های مختلف سخت ‌افزار داخل گوشی عبور می‌کنند. کابل های روبانی ظریف هستند. به راحتی شکسته می شود، مراقب باشید زیرا آسیب به آنها می تواند دینامیک تعمیر را به طور قابل توجهی تغییر دهد.

 

مرحله 2: صفحه نمایش را بردارید

در حال حاضر باید جلوی گوشی را در دست داشته باشید، خالی باشد و صفحه نمایش شیشه ای آن آماده برداشتن باشد. چسب را با تفنگ حرارتی نرم کنید.

از طرف دیگر، می‌توانید گوشی را برای مدتی در مکانی گرم (مانند رادیاتور) بگذارید.

باز کردن نمایشگر گوشی برای جدا شدن از بدنه معمولاً کار سختی نیست. برای شروع، با فشار دادن سوراخ دوربین به شیشه، صفحه نمایش شیشه ای را به آرامی از بدنه جدا کنید. همانطور که اشاره شد، برخی از جایگزین ها اساساً نصف گوشی هستند.

در این حالت، نیازی به حذف نمایشگر نخواهید داشت، بلکه باید قطعات (و حتی مادربرد) را از دستگاه آسیب دیده به بدنه جدید خارج کنید.

 

مرحله 3: چسب را تعویض کنید

رول های باریک چسب جایگزین را می توان به صورت آنلاین خریداری کرد. آیا مقداری نوار چسب دو طرفه در اطراف چسبانده شده است؟ آن را به برش های باریک 1 میلی متری برش دهید، سپس به جای شیشه، چسب را روی قاب گوشی بمالید.

 

مرحله 4: صفحه نمایش جدید را نصب کنید

هنگامی که چسب در جای خود قرار گرفت، نوارهای محافظ روی چسب را بردارید و شیشه را در جای خود فشار دهید.

در جایی که نمایشگر با چسب برخورد می کند، فشار کمی اعمال کنید. مراقب باشید به وسط نمایشگر شیشه ای فشار وارد نکنید. نیروی بیش از حد می تواند حتی قوی ترین شیشه گوریلا را بشکند.

 

مرحله 5: از اتصالات صحیح کابل اطمینان حاصل کنید

اکنون زمان آن است که گوشی را دوباره کنار سر هم کنید. کابل های مربوطه را دوباره وصل کنید و در صورت لزوم آنها را قفل کنید. قطعات را با احتیاط دوباره در جعبه قرار دهید و بررسی کنید که کابل یا پیچی باقی نمانده باشد. گوشی را تست کنید تا بررسی کنید که کار می کند.

برای بررسی عملکرد باید بتوانید گوشی را بدون محکم کردن پیچ های نهایی روشن کنید.

 

 

آیا ال سی دی گوشی کار می کند؟

آیا صفحه جدید کار می کند؟ به یاد داشته باشید که نمایشگر لمسی دو هدف دارد: تعامل لمسی و نمایش سیستم عامل گوشی.

یک جایگزین موفقیت آمیز به تلفن شما ظاهری تازه می بخشد و اگر صفحه لمسی کار می کند، به خوبی انجام شده است.

 

آیا لاک ناخن ترک های صفحه گوشی را برطرف می کند؟

پاسخ. خیر. اگر لاک ناخن یا جوش شیرین را روی ترک روی صفحه نمایش خود بمالید، ممکن است در معرض خطر افتادن لاک در ترک ها قرار گیرد و به سایر اجزای گوشی شما آسیب برساند و هزینه ای بیش از صفحه نمایش برای شما داشته باشد.

 

آیا خمیر دندان واقعاً صفحه نمایش ترک خورده را برطرف می کند؟

پاسخ. خیر . خمیر دندان می تواند به مهر و موم کردن یا پنهان کردن ترک های کوچک روی صفحه نمایش ترک خورده گوشی شما کمک کند، اما نه برای تعمیر یا ترمیم صفحه نمایش ترک خورده. با این حال، خمیر ممکن است وارد شکاف بین صفحه نمایش و پوسته گوشی شود و به سایر اجزای گوشی شما آسیب برساند و هزینه ای بیش از صفحه نمایش برای شما داشته باشد.

 

آیا گذاشتن محافظ صفحه روی صفحه نمایش شکسته اشکالی ندارد؟

اگر گوشی شما نیمه ترک خورده است، اضافه کردن محافظ صفحه مطمئنا به پوشاندن ترک کمک می کند و از خراشیدن انگشتان شما جلوگیری می کند. با این حال، ممکن است مشکلاتی با حساسیت لمسی داشته باشید که ممکن است بر عملکرد دستگاه شما تأثیر بگذارد. هنگام برداشتن یا تعویض محافظ صفحه نمایش، ممکن است صفحه گوشی شما بیشتر ترک بخورد و حتی بدتر از قبل شود.

 

روش های محافظت از ال سی دی گوشی

 • گوشی را در کیس یا کاور نگه دارید
 • از محافظ صفحه نمایش شیشه ای استفاده کنید.
 • از پاپ سوکت استفاده کنید.
 • از نگهدارنده تلفن ماشین استفاده کنید.
 • از قرار دادن دستگاه با کلید در جیب خودداری کنید

شرکت موبایل کوک پیشرو در تعمیرات موبایل از جمله تعمیر موبایل سامسونگ ، تعمیر موبایل آیفون ، تعمیرموبایل هواوی ، تعمیر موبایل ایسوس و تعمیر موبایل لنوو می باشد . برای ثبت درخواست تعمیر موبایل کاملا تخصصی با ما تماس بگیرید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *