تعمیر گوشی A54

تعمیر گوشی A54

در بحث تعمیرات گوشی‌های سامسونگ به گوشی A54 می‌رسیم که از بقیه دستگاه‌های سامسونگ مستثنا نیست و احتمال خرابی در این گوشی‌ وجود دارد. اکثر مشکلات در گوشی A54 به شکستگی تاچ و ال سی دی، برد دستگاه، باتری و دوربین مربوط می‌شود. امروز مراه شما هستیم با روش حل این مشکلات توجه داشته باشید تعمیرات موبایل توسط فرد عادی امکان پذیر نیست و باید حتما به نمایندگی‌های معتبر مراجعه کنید با افتخار مجموعه موبایل کوک یکی از مراکز معتبر در بحث تعمیرات و فروش موبایل‌های سامسونگ در تهران است.

رفع مشکل نرم افزاری گوشی A54

به بخشی از تعمیرات گوشی که با سیستم عامل و رایت فایل های روی هارد دستگاه سر و کار دارد تعمیرات نرم افزاریگفته می‌شود. بعضی از مشکلات نرم افزاری به صورتی پدیدار می‌شوند که تکنسین‌هایی که نرم افزار کار نمی‌کنند به اشتباه به سراغ قسمت هایی از سخت افزار و برد دستگاه می‌روند و در نهایت نتیجه ای نیز برداشت نمی‌کنند. اولین قسمت تعمیراتی یک مرکز معتبر یا نمایندگی‌های تعمیرات سامسونگ تعمیرات نرم افزاری می‌باشد زیرا در این قسمت بدون باز کردن دستگاه می‌توان عیب و ایراد دستگاه را حل کرد.در صورتی که تعمیر در بخش نرم افزار در دستگاه شما جواب نداد دستگاه شما به بخش سخت افزار انتقال پیدا می‌کند. در قسمت تعمیرات سخت افزار کارهای بسیار انجام می‌گیرد که در ادامه به شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

تعمیر یا تعویض برد گوشی A54

در قسمت سخت افزار نسبت به مشکلی که دستگاه شما دارد اول قطعاتی که مستقیم با عیب ارتباط دارند بررسی شده و به مرور به سراغ برد اصلی دستگاه خواهند رفت.برای درک بهتر یک مثال برایتان آورده ایم. فرض کنید دستگاه شما عیب صدا داشته و هیچگونه صدایی از دستگاه شما پخش نمی‌‎شود.در مرحله اول خود اسپیکر یا اسپیکر ها توسط تکنسین مورد بررسی و تست قرار می‌گیرند.در مجموعه موبایل کوک  ما دستگاه هایی پیشرفته وجود دارد که می‌توان با آنها تقریبا همه ی قطعات مختلف دستگاه موبایل شما را مورد تست قرار داد.در صورتی که قطعه مورد نظر شامل عیب و ایراد باشد جایگزین و تعویض خواهد شد اما اگر خرابی از اسپیکر ها نباشد به سراغ مرحله دوم می‌رویم. مرحله دوم تشخیص مشکل مسیرهایی است که اسپیکرها را به برد دستگاه متصل می‌کنند.در صورتی که مسیر اسپیکر به برد نیز سالم باشند تکنسین به سراغ برد دستگاه خواهد رفت.روی برد نیز ابتدا مسیرها و بعد از آن آیسی‌های کنترل کننده صدا بررسی خواهد شد و در آخر دستگاه شما بدون هیچگونه مشکلی تحویل شما می‌گردد.

تعمیر موبایل سامسونگ A54
تعمیر موبایل سامسونگ A54

تعویض ال سی دی دستگاه گوشی A54

کیفیت‌های مختلف ال سی دی دستگاه‌های سامسونگ و هر دستگاه دیگری باهم تفاوت‌‎هایی دارد اگر قصد دارید ال سی دی اورجینال و اصلی را تهیه کنید به مراکز معتبر و نمایندگی‌های رسمی مثل موبایل کوک مراجعه کنید. در اینجا تصمیم داریم تا در مورد تعمیرات ال سی دی به شما توضیحات کافی را ارئه دهیم. تعویض و تعمیر ال سی دی شامل تعویض و تعمیر گلس فنی و تعویض فلت ال سی دی می‌شود.از آنجایی که ال سی دی دستگاه‌های سامسونگ بسیار گران قیمت هستند ما در نمایندگی موبایل کوک ابتدا اقدام به تعمیر ال سی دی می‌کنیم تا هزینه‌های مشتریان را هرچه بیشتر پایین بیاوریم. تعویض گلس به تعویض صفحه لایه شیشه‌ای محافظ که روی ال سی دی گفته می‌شود. در صورت شکستن این لایه محافظ ال سی دی دستگاه شما شما تصویر دارد و تاچ آن نیز به درستی کار می‌کند.در صورتی که یکی از این عملکردها دچار اختلال شود تعویض گلس فنی عیب را برطرف نخواهد کرد.تعویض فلت نیز یکی از رکن‌های تعمیرات ال سی دی می‌باشد که شامل تعویض کابل‌های اتصال دهنده ال سی دی به برد موبایل می‌شود.

 

تعویض باتری دستگاه a54

باتری‌ها کلا لوازمی مصرفی بوده و بعد از مدت زمان مشخص حتما باید تعویض شوند.حتی استفاده درست و اصولی نیز نمی‌تواند در برابر خرابی باتری مقاومت کند زیرا بعد از مدتی استفاده لوازم‌های باتری دچار فرسودگی شده و عمر باتری تمام می‌شود.اما نکته‌هایی وجود دارد که می‌تواند عمر باتری شما را کمی طولانی تر کند که در زیر به آنها اشاره نموده ایم.

از گوشی خود هنگام شارژ استفاده نکنید.

دستگاه موبایل خود را از حرارت بالا دور نگه دارید.

سعی کنید میزان شارژ باتری بیشتر از 90 درصد و کمتر از 20 درصد نباشد.

از گیم‌ها و نرم افزارهای سنگین طولانی مدت استفاده نکنید.

دستگاه‌هایی که برق زیادی نیاز دارند مانند هارد دیسک‌های اکسترنال  به گوشی خود متصل نکنید.

اپلیکیشن‌هایی که در پس زمینه در حال اجرا هستند و استفاده‌ای ازآنها ندارید ببندید.

از تم‌های متحرک برای دستگاه اجرا نکنید استفاده از این تم‌ها باعث زودتر خالی شدن باتری و پایین اومدن عمر باتری می‌شود.

تعمیر موبایل سامسونگ A54
تعمیر موبایل سامسونگ A54

تعویض درب پشت و فریم

شاسی و درب پشت هیچ گونه خرابی ندارند مگر اینکه در اثر ضربه بشکنند و یا دچار خمیدگی شوند.در این صورت امکان خرابی برد یا ال سی دی نیز وجود دارد.در مواردی دیده ایم که فریم یا شاسی موبایل خمیده شده و پس از مدتی بر اثر فشار وارده با ال سی دی ، ال سی دی نیز شکسته است. یا در برخی موارد دیگر بعد از مدتی خم ماندن شاسی برد دستگاه دچار خرابی شده است.پس بهتر است در صورت شکستگی و یا خم شدگی شاسی هرچه سریع تر برای تعویض این قطعه اقدام نمایید.  در نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ میتوانید در کوتاه ترین زمان انواع فریم های اورجینال را برای سامسونگ a54 خود تعویض نمایید.

 

تعویض دوربین گوشی a54

سامسونگ a54 دارای 4 دوربین در خود می‌باشد.یکی در جلوی موبایل برای ثبت تصاوری سلفی و سه عدد در پشت موبایل برای عکس برداری های دیگر.دوربین های این سری می‌توانند با پرچم دار های مختلف بازار رقابتی تنگاتنگ داشته باشند اما یک ضعف کوچک در این دوربین‌ها مشاهده می‌شود. لنز های دوربین سامسونگ a54 بعد از مدتی استفاده در نور زیاد می‌تواند شفافیت خود را از دست داده و کمی کدر شود.در این حالت عکس های شما دیگر کیفیت سابق را ندارند و رضایت کاربران را جلب نمی‌کنند. متاسفانه امکان تعویض عدسی‌های کدر شده در لنز دوربین سامسونگ a54 به صورت مجزا وجود ندارد و در صورت بروز این اتفاق لنز های دوربین باید به صورت کامل تعویض شوند.همچنین دقت داشته باشید که این دوربین ها در برابر آب ضربه نیز بسیار حساس بوده و کوچک ترین آب و ضربه ای احتمال خرابی دوربین ها را در پی دارد.

تعمیر مشکلات شارژ گوشی a54

مشکلات شارژ باید جدی گرفته شوند.گاهی کاربران فکر می‌کنند که مشکلات شارژ مشکلات مهمی نیستند اما باید بدانید که شاید در ظاهر این مشکلات ساده باشند اما در عمل میتوانند خسارات جبران ناپذیری به سامسونگ a54 شما وارد کنند. به عنوان مثال فرض کنید که در هنگام وصل کردن شارژر به موبایل کمی قطعی و وصلی را مشاهده میکنید اما در یک زاویه خاص این قطعی های مکرر دیگر اتفاق نمی‌افتد.اکثر کاربران این مشکل را نادیده میگیرند اما فرض کنید که همین قطعی های مکرر باعث ایجاد یک اتصالی در مسیر شارژ و یا آیسی های حساسی مانند سی پی یو شود. در این حالت هم باید هزینه تعویض سوکت شارژ و هم تعویض قطعه آسیب دیده را بپردازید اما اگر در ابتدا به تعمیرگاه مراجعه کرده بودید تنها هزینه سوکت شارژ را می‌پرداختید.

تعمیر موبایل سامسونگ A54
تعمیر موبایل سامسونگ A54

کلام آخر

برای دریافت مشاورهبرای تعمیرات و فروش با شماره تماس 02145102 تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما به بهترین نحو ممکن شمارا راهنمایی کنند، برای مراجعه حضوری نیز می‌توانید به آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، برج گلدیس، طبقه11ف واحد 14 مراجعه کنید با افتخار مموعه موبایل کوک در زمینه تعمیر موبایل شیائومی، تعمیر موبایل آیفون، تعمیر موبایل هوآوی، تعمیر موبایل ایسوس و تعمیر موبایل لنوو نیز با تکنسین‌های مجرب خدمت گزار شما عزیزان دل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *