تعمیر گوشی 14 پرومکس نمایندگی رسمی

تعمییر لنز گوشی آیفون 14 پرومکس

در تعمیر گوشی 14 پرومکس و حتی سری 15 پرومکس به دلیل اینکه لنزهای دوربین بزرگتر از سری‌ها قبلی خود شده اند این لنزهای دوربین بیشتر در معرض آسیب هستند و تقریبا می‌توان گفت در صورتی که محافظت درست از این لنزهای دوربین صورت نگیرد احتمال شکستگی و خرابی وجود دارد. اما چگونه از این اتفاقات جلوگیری کنیم یک از راه‌های موجود و کم هزینه استفاده از گلس‌های محافظ لنز است و حتی می‌توان به قاب‌هایی که دارای محافظ لنزهستند اشاره کرد. خرابی دوربین در این سری فقط باشکستن بوجود نمی‌آید عواملی که باعث خرابی لنز دوربین نه تنها در تعمیر موبایل آیفون در همه ی مدل‌های موجود در بازار این چند مورد است:

(آب خوردگی) آب خوردگی از عواملی است که نه تنها باعث خرابی دوربین بلکه باعث آسیب دیدن قطعات دیگر دستگاه نیز می‌شود.

(ضربه خوردگی) ضربه به خودی خود باعث آسیب دیدن تاچ و ال سی دی و گاهی نیز باعث آسیب دیدن برد دستگاه یا دوربین‌ها می‌شود.

(گرمای بیش از اندازه) گرمای بیش از اندازه باعث می‌شود برد دستگاه و بردهای دیگر از جمله برد دوربین نیز باعث آسیب دیدگی شود.

(شکستگی لنز) شکستگی لنز با تعویض لنز شکسته معمولا مشکلش حل می‌شود.

برای تعمیر گوشی 14 پرومکس چه مراحلی باید صورت بگیرد؟ برای پاسخ به این سوال شمارا به ادامه مطلب دعوت می‌کنم.

تعمییر لنز گوشی آیفون 14 پرومکس
تعمییر لنز گوشی آیفون 14 پرومکس

مرحله اول تعویض دوربین آیفون 14 پرومکس

در مرحله اول باید مطمعن شویم که مشکل نرم افزاری نیست. در صورتی که مشکل نرم افزاری نبود دستگاه را خاموش می‌کنیم، بعد از اینکه گوشی آیفون 14 پرومکس را خاموش کردیم دستگاه را به طرف صفحه نمایش روی سبلاتور قرار می‌دهیم در صورتی که به سبلاتور دسترسی ندارد با هیتر صفحه نمایش را گرم می‌کنیم تا چسب‌های زیر صفحه نمایش کمی داغ شده و خاصیت چسبندگی خود را از دست بدهند.

باز کردن گوشی آیفون 14 پرومکس

بعد از اینکه دستگاه به اندازه کافی گرم شد و مطمعن شدیم که چسب‌ها قدرت خورد را از دست داده اند، پیچ‌های زیر دستگاه را باز می‌کنیم.( توجه داشته باشید چون گوشی‌های اپل از طرف صفحه نمایش باز می‌شوندریسک شکستگی صفحه نمایش خیلی بالا است و اگر زیر دست تعمیرکار ماهر انجام نشود احتمال شکستگی صفحه نمایش وجود دارد). بعد از از کردن پیچ‌های دستگاه با یک تیغ بین صفحه نمایش و فریم گوشی 14 پرومکس یک فاصله ایجاد می‌کنیم و مقدار کمی حلال چسب به زیر صفحه نمایش انتقال می‌دهیم و صفحه نمایش را به آرامی جدا می‌کنیم.

جدا کردن صفحه نمایش از گوشی 14 پرومکس

مرحله بعد از باز کردن دستگاه باید صفحه نمایش را جدا کنیم، برای جدا کردن صفحه نمایش باید شیلد محافظ را جدا کنیم، شیلد محافظ دارای 8 پیچ است که باید آنها را باز کنیم تا بتوانیم به فلت متصل کننده برد به صفحه نمایش دسترسی پیدا کنیم. بعد از باز کردن پیچ‌های شیلد محافظ فلت برد متصل کننده برد به ا سی دی را جدا می‌کنیم و صفحه نمایش را کامل جدا می‌کنیم.

تعمییر لنز گوشی آیفون 14 پرومکس
تعمییر لنز گوشی آیفون 14 پرومکس

جدا کردن لنز آیفون 14 پرومکس

برای جدا کردن خود دوربین گوشی آیفون 14 پرومکس در مرحله اول باید شیلد محافظ روی برد دوربین را جدا کنیم. ابتدا پیچ‌های شیلد محافظ را باز می‌کنیم سپس شیلد محافظ را جدا می‌کنیم. بعد از جدا کردن شیلد محافظ برد دروبین را از روی دستگاه فلت‌هایش را جدا می‌کنیم و برد را جدا می‌کنیم. بعد از جدا کردن برد دوربین و لنزها برد جدید را در جای خود قرار می‌دهیم.

بستن گوشی آیفون 14 پرومکس

برای بستن دستگاه تمامی مراحل را به اول باز می‌گردیم به طور خلاصه اول شیلد محافظ برد دوربین را دی جای خود قرار می‌دهیم و پیچ‌هایش را می‌بندیم. مرحله بعدی متصل کردن فلت‌های برد به صفحه نمایش است فلت‌های صفحه نمایش را به برد متصل می‌کنیم بعد از متصل کردن فلت صفحه نمایش به برد اصلی شیلد محافظ برد اصلی را در جای خود قرار می‌دهیم و پیچ های آن را می‌بندیم بعد از بستن پیچ‌های شیلد محافظ صفحه نمایش را به چسب آغشته می‌کنیم و صفحه نمایش را در جای خود قرار می‌دهیمو پیچ‌های زیر دستگاه را می‌بندیم.

تعمییر لنز گوشی آیفون 14 پرومکس
تعمییر گوشی آیفون 14 پرومکس

کلام آخر

توجه داشته باشید همانطور که گفته شد تعمیر گوشی آیفون 14 پرومکس نیاز به ابزار مخصوص تکنسین ماهر و کار بلد دارد و هر کسی نمی‌تواند تعمیر این گوشی ‌ها را انجام دهد. به طور کلی تعمیر گوشی‌های آیفون با تعمیر موبایل سامسونگ ، تعمیر موبایل شیائومی و تعمیر موبایل هوآوی خیلی تفاوت دارد و کار تخصصی تری است و برای تعمیر این دستگاه ها باید به مراکز معتبر و نمایندگی‌های رسمی مراجعه کنید با افتخار می‌توانیم بگوییم مجموعه موبایل کوک با سابقه درخشان در زمینه تعمیرات موبایل ایسوس و تعمیرات موبایل لنوو و تمامی برندها در خدمت شما عزیزان دل هستیم برای تماس با پشتیبانی با شماره 02145102 تماس حاصل فرمایید، برای مراجعه حضوری نیز به آدرس تهران، فلکه دوم صادقیه برج گلدیس، طبقه 11 واحد 14 می‌توانید مراجعه کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *