تعویض باتری آیفون 13

تعمیر باتری آیفون13

سلام امروز خدمت شما هستیم با تعویض باتری گوشی آیفون 13 و سوالات متدوال در مورد تعویض باتری آیفون 13. گوشی‌های کمپانی بزرگ اپل با توجه به نمایش درصدی سلامت باتری باید هر چند وقت یک بار باتری‌های این دستگاه‌ها تعویض شوند. اما این تعویض کار آدم‌های عادی نیست و باید تکنسین و ابزارهای مخصوص خود را صرف این کار بکنند. توجه داشته باشید برای تعویض باتری و تعمیرات موبایل آیفون باید به نمایندگی رسمی مراجعه کنید و این امر بدون ابزار و مهارت تمکان پذیر نمی‌باشد.

نحوه تعویض باتری آیفون 13

برای تعویض باتری آیفون 13 باید دستگاه را از طرف ال سی دی باز کنیم، برای باز کردن دستگاه از طرف ال سی دی در مرحله اول دستگاه را خاموش می‌کنیم.

تعمیر باتری آیفون13
تعمیر باتری آیفون13

باز کردن گوشی آیفون 13

برای باز کردن دستگاه دستگاه را روی سبلاتور قرار می‌دهیم توجه داشته باشید دستگاه را از طرف ال سی دی روی سبلاتور قرار دهید برای چند دقیقه روی ال سی دی قرار دهید تا چسب‌ها کمی شل شوند و خود را رها کنند. بعد از اینکه دستگاه کمی داغ شد، دستگاه را از روی سبلاتور بر می‌داریم و با یک تکه طلق پلاستیکی از بغل ال سی دی را باز می‌کنیم( توجه داشته باشید این امر با دقت و تمرکز زیاد انجام شود تا ال سی دی آسیب نبیند).

جدا کردن باتری قدیمی

بعد از باز کردن ال سی دی باید شیلد محافظ فلزی فلت باتری را باز کنیم، برای باز کردن شیلد پیچ شیلد را باز می‌کنیم وبه را حتی فلت متصل باتری را جدا می‌کنیم. بعد از باز کردن فلت باتری باید چسب‌های زیر باتری را جدا کنیم تا بتوانیم باتری را جدا کنیم. برای جدا کردن باتری چسب‌های زیر باتری را با یک پنس به آرامی بیرون می‌کشیم بعد از اینکه تمام چسب‌های باتری را جدا کردیم باتری را جدا می‌کنیم.

قرار دادن باتری جدید

برای قرار دادن باتری جدید، چسب‌های جدید را به باتری جدید متصل می‌کنیم بعد از متصل کردن چسب‌ها به باتری جدید فلت باتری را به باتری جدید متصل می‌کنیم و باتری را در جای خود قرار می‌دهیم. در آخر برای بستن دستگاه شیلد محافظ را در جای خود قرار می‌دهیم و دورتادور دستگاه را چسب می‌زنیم و دستگاه را می‌بندیم.

تعمیر باتری آیفون13
تعمیر باتری آیفون13

سوالات متداول

آیا تعویض باتری به دستگاه‌های کمپانی اپل آسیب می‌رساند؟

برخلاف تصور بسیاری از افراد ، تا وقتی که باتری آیفون و اندروید توسط یک تکنسین حرفه ای تعویض نشوند ، دستگاه شما آسیب نمی بیند. همچنین ، بسیاری از مردم فکر می کنند که یک باتری جایگزین جدید هرگزنمی‌تواند کیفیت عملکرد باتری فابریک و اصلی تلفن خود را داشته باشد ، اما این طرز فکر نیز کاملاً غلط و اشتباه است و متأسفانه بسیاری از تعمیرکاران نابلد باتری بی کیفیت و سطح پایین و درجه 2 چینیرا به جای باتری اصلی به مشتری تحویل می‌دهند که این امر باعث می‌شود مشتری به نمایندگی ‌های رسمی نیز اعتماد نکنند..
مطمئناً این باتری‌ها از کیفیت پایین تری نسبت به باتری‌های اورجینال دستگاه‌های آیفون و اندروید برخوردار هستند و باعث می‌شوند مشتری این فکر را بکند که با تعویض باتری‌های آیفون و اندروید ، سطح کیفیت و عملکرد اصلی باتری گوشی از بین می‌رود و دیگر آن کیفیت و عمر و دوام اولیه به دست نمی‌آید! بنابراین ، پس سعی کنید تعمیرات گوشی‌های خود را چه در بحث تعمیرات موبایل آیفون چه در بحث تعمیرات موبایل اندروید دستگاه خود را به تکنسین ماهر و مجرب بسپارید تا کیفیت اولیه و اصلی دستگاه از دست نرود.

آیا تعویض باتری باعث بالا رفتن سرعت دستگاه آیفون من می‌شود؟

اگر باتری‌های لیتیوم یونی را به طور مناسب شارژ کنید ، شامل کارکرد سریع و عمر طولانی هستند. با این حال ، اگر بیش از 2 سال از دستگاه آیفون خود بدون تعویض باتری استفاده می کنید ، ممکن است عملکرد خود را از دست دهد در صورت استفاده از دستگاه در این تایم ممکن است به اندازه کافی انرژی به مادربرد منتقل نشود و باعث کند شدن دستگاه شما شود.

تعویض باتری آیفون چه مزایا و معایبی دارد؟

شارژ بیش از اندازه باتری آیفون به مدت بیش از 10-12 ساعت بر روی شارژر و یا خود دستگاه آسیب خود را به جا می‌گذارد اما این دلیلش چیست؟ چرا وقتی دستگاه بیش از اندازه در شارژ می‌ماند باعث خرابی در شارژر یا خود دستگاه می‌شود؟ وقتی شما دستگاهتان را به مدت طولانی به شارژ متصل می‌کنید دستگاه در این مدت چندین بار به شارژ کامل می‌رسد که وقتی به شارژ کامل می‌رسد برق قطع می‌شود و اینت قطع و وصلی در این تایم باعث آسیب‌ههای دیگری جدا از باتری و شارژر شود. همه این مشکلات با تعویض باتری رفع می‌شود. تعمیر باتری یک فرایند نسبتاً ارزان و سریع است ، بنابراین ، شما باید تعویض باتری خود را در نظر بگیرید نه اینکه دستگاه خود را تعویض کنید. تعویض باتری دستگاه‌های آیفون تا زمانی که به درستی انجام شود ، هیچ عیب ندارد.

تعمیر باتری آیفون13
تعمیر باتری آیفون13

آیا با تعویض باتری اطلاعات دستگاه پاک می‌شود؟ آیا تعویض باتری ارزش دارد؟

تا وقتی که تعمیر به درستی انجام شده باشد ، هیچ اطلاعاتی را از دستگاه شما پاک نمی‌شود، بنابراین مطمئن شوید وقتی متوجه شدید که زمان استفاده از باتری جدید فرا رسیده، در مورد شرکتی که انتخاب کرده اید تحقیق کنید. اگر از کار کردن با باتری‌های قابل حمل و شارژ کردن دستگاه آیفون خود 3-4 بار در روز ناراحت هستید و از این امر خسته شده اید و از کارکرد کند آن ناراحت هستید اما دوست ندارید هزینه دستگاه دیگر خرج کنید ، قطعاً ارزش خرید یک باتری جدید را دارد. یک راه حل فوق العاده ارزان در مقایسه با سایر جایگزین‌ها است.

آیا دستگاه بعد از تعویض باتری مقاوم در برابر آب خواهد بود؟

همه گوشی‌های آیفون تولید شده پس از 25 سپتامبر 2015- با گوشی آیفون 6S/6S Plus- به چسب مقاوم در برابر آب/گرد و غبار مجهز شده اند. در پروسه تعویض باتری ، برای دسترسی و تعویض باتری ، آیفون باید از طرف ال سی دی باز شود. مطمئن شوید که محلی که انتخب کرده اید برای که انتخاب کرده اید نوار چسب را جایگزین کند تا دستگاه شما در حالت اولیه قرار گیرد تا از ورود آب یا گرد و غبار به داخل جلوگیری کند.

تعمیر باتری آیفون13
تعمیر باتری آیفون13

چرا باتری من حالت کم مصرف می شود؟

اپل برخی از تغییرات نرم افزاری را برای افزایش طول عمر باتری دستگاه آیفون شما اختراع کرد. هنگامی که به 20٪ رسیدید ، آیفون شما به طور اتومات از شما می پرسد آیا می خواهید از “حالت کم مصرف” برای افزایش طول عمر باتری باقی مانده استفاده کنید. در این حالت دستگاه آیفون شما به طور خودکار برخی از عملکردها مانند دریافت ایمیل ، “Hey Siri” ، بازسازی برنامه پس زمینه ، بارگیری خودکار ، برخی جلوه های بصری را محدود یا کلا حذف می‌کند و قفل خودکار را روی 30 ثانیه تنظیم می‌کند.

چه زمانی باید باتری دستگاه آیفون را تعویض کنم؟

باتری‌های گوشی آیفون برای ارائه ولتاژ مطلوب به مغز مغز شما ساخته شده و سریع و قدرتمند می‌شوند. وقتی دستگاه آیفون شما شروع به یخ زدگی می کند یا برای همیشه باز شدن برنامه ها زمان می‌برد، احتمالاً زمان آن رسیده است که باید باتری دستگاه خود را تعوی کنید برای تعویض باتری نیز اصلا نگران نباشید مجموعه موبایل کوک با تیم حرفه ای و پشتیبانی عالی این امر و را برای شما راحت تر کرده است و با کمترین هزینه و زمان ممکن تعویض باتری شمارا انجام می‌دهد. همچنین اگر در هر نقطه بالای 1 dies بمیرد یا فقط در نوسان بالا و پایین باشد ، نشانه محکمی از خالی شدن باتری آیفون شما است. در بعضی از موارد نادر ممکن است باتری شما باد کند و باعث بالا آمدن صفحه شود ، این علامت نشانه مهمی برای تعویض آن است. اپل همچنین یک قابلیت را برای تست عمر باتری اضافه کرده است. برای دست یابی به این قابلیت ، روی: Settings> Battery> Battery Health کلیک کنید. پیشنهاد می‌شود وقتی باتری خود را به زیر 85 درصد از کارایی خود می‌رسانید ، آن را تعویض کنید. اگر می دانید در حال انجام چه کاری هستید ، پروسه تعویض باتری آیفون نسبتاً آسان است ، اما توصیه می شود قبل از انجام هرگونه تعمیر، از مشاوره حرفه ای استفاده کنید، زیرا می‌تواند به شما و گوشی شما آسیب برساند. برای اطمینان از اینکه خدمات حرفه ای دریافت می‌کنید، برای خرید محصلات اپل و تعمیات حرفه ای می‌توانید به مجموعه موبایل کوک مراجعه کنید.

چجوری عمر باتری دستگاه آیفون خود را افزایش دهیم؟

در صورتی که باتری شما کارایی خود را از دست داد ، راهی برای بهبود آن وجود ندارد ، فقط با تعویض آن، هنگام استفاده از حداکثر میزان مصرف باتری ، دو مرحله آسان وجود دارد. درهنگام خرید دستگاه یا باتری جدید ، باید مطمئن شوید که آن را فقط در مواقعی که به زیر 20 درصد نرسد، به شارژ متصل کنید و تا آنجا که ممکن است همیشه آن را تا 80 درصد شارژ کنید. هرگز تلفن خود را بیش از تایم و حد ممکن در شارژ نگذارید تا از شارژ بیش از حد و باد شدن باتری جلوگیری کنید.
امیدوارم به تمام سوالات شما در مورد باتری و تعویض باتری‌های دستگاه‌های آیفون پاسخ داده باشیم. اگر سوالی دارید ، با شماره 02145102 تماس بگیرید. تیم ما خوشحال خواهد شد که در هر زمان به شما کمک کند!

نتیجه گیری

اگر تکنسین کار موبایل نیستید یا مهارت کافی در تعویض باتری آیفون 13 را ندارید می‌توانید به مجموعه کوک موبایل مراجعه کنید تا تکنسین‌های ما با کمترین هزینه و زمان ممکن دستگاه شمارا به صورت حرفه ای تقدیم حضور شما می‌کنند. همچنین برا تعمیرات موبایل سامسونگ، تعمیرات موبایل شیائومی، تعمیرات موبایل ایسوس، تعمیرات موبایل هوآوی و تعمیرات موبایل لنوو نیز می‌توانید به مجموعه موبایل کوک مراجعه نمایید. برای ارتباط با کارشناسان با شماره تلفن:02145102 و برای مراجعه حضوری به آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، برج گلدیس، بقه11، واحد14 مراجعه کنید. نتظر حضور گرم و پر شور شما عزیزان دل هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *