تعویض درب پشت گوشی آیفون 15 پرومکس

تعمیرات موبایل آیفون 15 پرومکس

 

C

تعویض درب پشت گوشی آیفون 15 پرومکس با استفاده از به‌روزترین تکولوژی‌های روز دنیا فقط در مجموعه موبایل کوک با تکنسین‌های مجرب در کمترین زمان ممکن، برای مشاوره با تلفن 02145102 تماس حاصل فرمایید.

کمپانی اپل امسال با سری جدید گوشی‌های خود مخاطبان خود را سوپرایز کرد، اما این سری گوشی 15پرومکس چه تفاوتی با نسل قبلی خود 14 پرومکس دارد؟ در پاسخ به این سوال می‌توان به تغییر جنس بدنه اشاره کرد. جنس بدنه گوشی آیفون 15 پرومکس از جنس تیتانیوم است. شرکت بزرگ اپل در پشت سری‌های جدید خود یعنی گوشی آیفون 15 پرومکس از یک لایه گلس محافظ با نام Corning-made glass استفاده کرده است. در مراسم معرفی این خبر که نسل جدید این گوشی‌ها از جنس تیتانیوم است اشاره شد ولی به طور دقیق به مقاومت و توان استحکام این گوشی اشاره‌ای نشد. بعد از معرفی و عرضه دستگاه مشخص شد که تیتانیوم به کار رفته در پشت این دستگاه تیتانیوم فوق العاده شکننده است این امار و ارقام از اروپا و آسیا به دست رسیده این است که سری گوشی آیفون 15 پرومکس با مشکل شکستگی درب پشت مواجه هستند و تا الان بیشترین خرابی برای این دستگاه شکستگی درب پشت است. اگر دستگاه شما نیز با مشکل شکستگی درب پشت آیفون 15 پرومکس مواجه شده اید نگران نباشید در این مقاله انواع روش تعمیر آن را گفته ایم و برای تعمیر آن می توانید به مجموعه موبایل کوک واقع در تهران، فلکه دوم صادقیه، برج گلدیس، طبقه 11، واحد 14 مراجعه نمایید تا تیم حرفه ای موبایل کوک تعمیر موبایل آیفون شما را با کمترین قیمت و کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهند.

 

آیفون 15پرومکس
آیفون 15پرومکس

روش قدیمی باز کردن درب پشت وشی آیفون 15 پرومکس

در این روش دستگاه را در جای محکم قرار می‌‍دهند تا تکان نخورد بعد از قرار دادن دستگاه با هویه درب پشت را گرم می‌کنند تا راحت تر بتوانند قطعه‌های خرد شده را جدا کنند،  در زیر درب پشت گوشی آیفون 15 پرومکس پسب اپوکسی قرار دارد که باید با حرارت 300 درجه سانتیگراد حرارت ببیند تا کمی نرم شود که در 20 درصد مواقع نرم می‌شود. سپس با یک شی محکم و در عین حال نازک از محل شکستگی درب پشت قطعه‌های شکسته شده را جدا می‌کنیم این امر نه تنها وقت زیادی صرف می‌کند علاوه بر آن ریسک شکستگی برد و آسیب به وایرلس شارژ را به همراه دارد به طور کلی روش جالبی برای تعویض درب پشت گوشی آیفون 15 پرومکس نیست.

 

آیفون 15 پرومکس
آیفون 15 پرومکس

ریسک‌های احتمالی تعویض درب پشت گوشی آیفون15 پرومکس در روش قدیمی

 علاوه بر این‌ها سختی کار در موقع جدا کردن صفحه شارژ وایرلس از درب پشت است، همانطور که می‌دانید در پشت گوشی آیفون 15 پرومکس تکه ای دایره ای شکل از جنس فلز وجود دارد که با میکروجوش‌هایی به درب پشت گوشی آیفون 15 پرومکس متصل شده اند که جدا کردن آن فقط با زور ب نتیجه می‌رسد. در نظر داشته باشد که زیر درب پشت گوشی آیفون 15 پرومکس قطعات ریز و حساسی وجود دارد که با یک فشار و ضربه کوچک احتمال خرابی زیادی دارند، که باعث می‌شود شما که به قصد تعویض درب پشت آیفون 15 پرومکس هزینه کرده اید با مشکل برد و پردازنده روبه رو شوید و مجبور به انجام هزینه‌های کلان در این مورد شوید. کمپانی اپل درب پشت گوشی آیفون 15 پرومکس را به طوری طراحی کرده که پیچ‌های آن مستقیم به فریم وصل شده اند و علاوه بر آن وجود چسب قدرتمند اپوکسی این امر را غیر ممکن می‌کند.

 

آیفون 15 پرومکس
آیفون 15 پرومکس

تعویض درب پشت گوشی آیفون 15 پرومکس با تکنولوژی (لیزر)

در رابطه با جدا کردن درب پشت باید بگوییم که دوستان تعمیرکاری که سابقه تعویض درب پشت سامسونگ و شیائومی را دارند در این برندها کل زمان صرف شده برای تعویض درب پشت 15الی 20 دقیقه است اما این امر در سری‌های آیفون امکان پذیر نیست و زمان و حوصله خیلی زیادی صرف این امر ساده می‌شود. در این قسمت سعی داریم دستگاه لیزر را برای شما شرح بدهیم تا شک و شبه‌ای به وجود نیاید: همانطور که متوجه شدید در روش قدیمی با زور و احتمال خرابی‎‌های خیلی زیادی روبه رو هستیم پس راه کار چیست  استفاده از دستگاه لیزر، دستگاه لیزر چیست اصلا معتبر هست یا نه؟ دستگاه‌های لیزر موجود توسط دو برند معتبر که زیر تحت نظارت اپل تولید می‌شود این امر انجام می‌شود.

آیفون 15 پرومکس
آیفون 15 پرومکس

اما روش کار این دستگاه به چه شکل است ؟

موارد تشکیل دهنده این دستگاه عبارتند از:

  1. اولین چیزی که در این دستگاه به چشم می‌خورد یک جایگاه برای قرار دادن گوشی آیفون 15 پرومکس شما است.
  2. در قسمت بعدی یک نقشه نقشه اتوکد قطعات که زیر دستگاه قرار دارد.
  3. چون لیزر درب پشت را به نوعی می‌سوزاند یک فن هواکش قرار دارد که دود حاصل از سوختن درب پشت را جذب می‌کند.
  4.  در بخش اصلی نازل پرتاب کننده اشعه لیزر وجود دارد.

برای تعویض درب پشت گوشی آیفون 15 پرومکس دستگاه را در جایگاه قرار می‌دهیم و نقشه اتوکد آن را در دستگاه بارگزاری می‌کنیم. بعد از قرار دادن نقشه تکنسین با توجه به مقدار شکستگی و محل شکستگی برد پرتاب لیزر را تنظیم می‌کند و فرایند جدا کردن درب پشت گوشی آیفون 15 پرومکس آغاز می‌شود.

بعد از چند دقیقه نتیجه‌ای که به ما می‌دهد این است:

درب پشت آیفون 15 پرومکس از یک لایه شیشه و یک لایه رنگ تشکیل شده است که طرف دیگر شیشه با چسب اپوکسی چسبیده شده است.در روش‌های قدیمی اشاره شد که چسب اپوکسی را با کمک حرارت نرم می‌کنیم و با زور زدن تکه‌های درب را جدا می‌کنیم.اما در روش جدید ما لایه رویی یعنی رنگ را با استفاده از لیزر می‌سوزانیم تا بتوانیم تکه‌ها را جدا کنیم.یک سوالی که در این قسمت به  وجود می‌آید این است که چرا روکش رنگی را می‌سوزانیم؟ برای پاسخ به این سوال می‌توانیم بگوییم با سوزاندن روکش رنگی چسب زیر درب پشت(اپوکسی) نیز نرم می‌شود. چرا خوده چسب را مورد اثابت لیزر قرار نمی‌دهیم؟ اگر ما بخواهیم چسب را مورد اثابت قرار بدهیم قطعات زیرین نیز امکان آسیب دیدن دارند و این امر که لایه رنگی را مورد اثابت قرار بدهیم باعث نرم شدن چسب اپوکسی نیز می‌شود.

سوالی که در ذهن مخاطب پیش می‌آید این است که پرتاب اشعه لیزر ضرری برای دستگاه ما ندارد؟

در جواب می‌توان با خیال آسوده گفت خیر این دستگاه هیچ ریسکی از درب پشت آیفون15 پرومکس نداد چون این دستگاه‌ها زیر نظر کمپانی اپل تولید می‌شوند و نقشه تمام اتوکد ها را در خود دارند جاهای حساس و ریسک پذیر را انجام نمی‌دهند. چرا این همه اختلاف قیمت در تعویض درب پشت آیفون 15 پرومکس وجود دارد. این اختلاف قیمت در این است که اگر بعد از لیزر جایی از کار همچنان چسب قوی داشته باشد با زور آن را جدا می‌کنند که در واقع راه همان روش قدیمی را در پیش گرفته است، ولی در مجموعه موبایل کوک اگر این اتفاق بیافتد دوباره دستگاه لیزر گوشی را لیزر می‌کند با این تفاوت که در سری اول قدرتمند تر است ولی در این سری یکم ضعیف تر عمل می‌کند تا قطعات آسیبی نبینند.

 

آیفون 15 پرومکس
آیفون 15 پرومکس

کلام آخر

برای تعمیرات تخصصی گوشی‌های آیفون و همچنین تعمیرات گوشی‌های سامسونگ، تعمیر گوشی شیائومی، تعمیر گوشی ایسوس، تعمیر گوشی هوآوی و تعمیر گوشی لنوو می‌توانید به مجموعه موبایل کوک دستگاه خود را بسپارید تا در کمترین زمان ممکن و مقرون به صرفه ترین هزینه خدمت گزار شما عزیزان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *