آموزش تصویری روت کردن گوشی

آموزش تصویری روت کردن گوشی

تلفن همراهی که در دستان شماست دارای قابلیت ها و ویژگی هایی می باشد که شاید از نظر شما پنهان بوده و نتوانید به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید اما یکی از کارهایی که می توانید در زمینه دسترسی بیشتر به قابلیت های تلفن همراه خود انجام دهید روت کردن آن می باشد. روت کردن تلفن همراه باعث باطل شدن گارانتی آن می شود که البته ریسک بزرگی محسوب می شود اما امکان اعمال تغییرات مختلف را روی آن به شما خواهد داد که ریست کردن را راحت تر خواهد نمود. در ادامه قصد داریم روت کردن گوشی را به صورت تصویری به شما آموزش دهیم پس اگر شما نیز قصد روت کردن گوشی خود را دارید تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

 

آموزش تصویری روت کردن گوشی

برای اینکه بتوانید گوشی خود را روت کنید اول از همه نیاز به یک سیستم خواهید داشت که بتوانید گوشی را از طریق کابل به آن متصل کنید و سپس باید نرم افزار مخصوص روت کردن گوشی را نصب کنید که ما در ادامه به آموزش تصویری دو نمونه از راحت ترین این نرم افزارها خواهیم پرداخت. البته قبل از شروع به روت کردن گوشی خود حتما ورژن گوشی خود را چک کرده و از آن اطلاع حاصل کنید زیرا ممکن است هنگام کار با نرم افزار به آن نیاز پیدا کنید‌.

 

آموزش تصویری روت کردن گوشی توسط نرم افزار Dr.fone

قدم اول: همانطور که به آن اشاره کردیم قدم اول این می باشد که برنامه Dr.fone  را روی کامپیوتر از طریق وبسایت اصلی آن نصب کنید و سپس اجرا نمایید. پس از اینکه صفحه برنامه برای شما باز شد روی گزینه Root  کلید کنید که این گزینه را می توان در قسمت پایین و در ردیف دوم طبق عکس یافت.

آموزش تصویری روت کردن گوشی توسط نرم افزار Dr.fone:

قدم دوم: حالا وقت آن رسیده که تلفن همراه خود را از طریق یک کابل به کامپیوتر متصل کنید تا عملیات روت شدن گوشی آغاز شود. در این مرحله باید کامپیوتر، تلفن همراه شما را بشناسد که برای اینکار باید روی گزینه Start  کلیک کنیم تا جستجو آغاز شود.

 

آموزش تصویری روت کردن گوشیقدم سوم: سیستم این برنامه طوری طراحی شده است که نیاز به زمان دارد تا بتواند با آن ارتباط برقرار کند و عملیات روت کردن را روی آن انجام دهد. پس حتما پس از اتصال تلفن همراه خود چند ثانیه زمان دهید تا برنامه تلفن همراه شما را ردیابی کند و آن دایره ای که دارای درصد می باشد پر شده و صد درصد شود.

 روت کردن گوشی توسط نرم افزار Dr.fone:

قدم چهارم: بعد از اینکه نرم افزار تلفن همراه شما را به خوبی آنالیز کرد و با آن ارتباط برقرار نمود آماده روت شدن می شود و این را با یک گزینه به شما نمایش خواهد داد. به یاد داشته باشید قبل از زدن روی این گزینه از روت کردن گوشی خود مطمئن باشید زیرا با کلیک روی این گزینه، برنامه روت کردن گوشی شما را آغاز خواهد نمود.

قدم پنجم: قدم پنجم را می توان قدم آخر در روت کردن گوشی همراه شما دانست زیرا با کلیک روی گزینه Root Now عملیات روت شدن گوشی آبرنامه و سپس پس از اتمام عملیات یک اعلان تحت عنوان تکمیل فرایند روت شدن به شما نمایش داده خواهد شد. این برنامه را می توان راحت ترین راه برای روت کردن گوشی همراه دانست که استقبال خوبی نیز از آن شده است.

 

آموزش تصویری روت کردن گوشی توسط نرم افزار KingRoot

آموزش تصویری روت کردن گوشی توسط نرم افزار KingRoot

قدم اول: دومین نرم افزاری که می Connect  راحتی از طریق آن گوشی خود را روت نمود نرم اRoot می باشد که می توان به راحتی و از طریق سایت رسمی این نرم افزار اقدام به دانلود آن نمود. پس اولین گام در این بخش نصب برنامه روی سیستم عامل کامپیوتر می باشد.

 

قدم دوم: پس از اینکه برنامه را نصب کرده و اجرا نمودید تلفن همراه خود را که قصد روت کردن آن را دارید از طریق یک کابل به کامپیوتر متصل کنید. در این مرحله برنامه گزینه ی Connect را به شما نمایش خواهد داد که باید روی آن کلیک نموده و پل ارتباطی بین اندروید گوشی و پی سی را فراهم کنید.

آموزش تصویری روت کردن گوشی

قدم سوم: پس از کلیک روی گزینه Connect، شما وارد صفحه روت کردن گوشی می شوید که گزینه Start to Root برای شما نمایش داده خواهد شد که با کلیک روی آن عملیات روت کردن گوشی شما آغاز خواهد شد. به یاد داشته باشید بهتر است قبل از کلیک روی این گزینه از بکاپ گیری از اطلاعات خود اطمینان حاصل نموده زیرا پس از روت کردن امکان از بین رفتن اطلاعات وجود دارد.


اما حالا که روت کردن گوشی اندروید خود را به صورت تصویری آموزش دیدیم بهتر است بررسی کنیم که روت کردن گوشی می تواند چه مزایایی داشته باشد اگر شما نیز می خواهید از این مزایا اطلاع حاصل کنید ادامه این مقاله را بخوانید.

قدم چهارم: قدم نهایی که برای شما نمایش داده می شود اعلان اتمام عملیات روت شدن گوشی شما می باشد که اگر این اعلان به صورت سبز رنگ و با متن Successfully Gained Root نمایش داده شود بدین معناست که کار روت شدن گوشی شما به خوبی انجام شده است

 

مزایا روت کردن گوشی

  • دسترسی به امکانات بیشتر: یکی از مهم ترین مزایای روت کردن گوشی اندرویدی شما این می باشد که امکان دسترسی به امکانات بیشتر و نامحدود را برای صاحب گوشی فراهم خواهد نمود. بسیاری از افراد ریسک این کار را می پذیرند تا بتوانند تنظیمات جالبی را روی گوشی خود انجام داده و از آن لذت ببرند.
  • امکان بکاپ گیری از تمام گوشی: با روت کردن گوشی خود این امکان برای شما فراهم می شود که بتوانید از تمام اطلاعات خود داخل گوشی بکاپ بگیرید و دیگر نیازی به نگران بودن راجب پاک شدن اطلاعات نیست. اگر گوشی شما روت نشده باشد نیز می توان از اطلاعات بکاپ گرفت اما این عملیات محدود به برخی فایل ها می باشد که از طریق روت کردن این محدودیت برداشته می شود.
  • افزایش سرعت گوشی: با روت کردن گوشی اندرویدی خود می توانید سرعت آن را افزایش داده و باعث شود لذت استفاده از گوشی چند برابر شود. این افزایش سرعت را می توان مدیون بسته شدن اپلیکیشن های غیر ضروری از طریق روت کردن دانست که البته این اتفاق به صورت خودکار نمی افتد و خود شما باید اجازه این غیر فعال شدن را بدهید.
  • حذف پاپ آپ های مزاحم: برای همه ما پیش آمده که هنگام کار با گوشی یا بازی کردن با آن، با تبلیغاتی مواجه شویم که هم می تواند در برخی موارد وقت گیر باشد و یا از هیجان بازی بکاهد که خلاص شدن از شر آن ها می تواند مورد استقبال همه کاربران قرار گیرد. روت کردن گوشی می تواند این امکان را فراهم کند که دیگر این تبلیغات نمایش داده نشده و بتوان بدون مزاحمتی به کارهای روزمره خود با تلفن همراه پرداخت.

 

سخن آخر

داشتن یک تلفن همراه بدون محدودیت که بتوان روی آن تنظیمات مختلفی را اعمال نمود یکی از وسوسه انگیز ترین دلایل برای قبول ریسک روت کردن گوشی می باشد. اما روت کردن گوشی از طریق کامپیوتر کار زیاد سختی نخواهد بود و شما می توانید با استفاده از نرم افزار هایی که آموزش داده شد روت کردن گوشی خود را انجام دهید و از شر محدودیت هایی که گوشی شما دارا می باشد برای همیشه خلاص شوید.

شرکت موبایل کوک پیشرو در تعمیرات موبایل از جمله  تعمیر موبایل سامسونگ ، تعمیر موبایل شیائومی ، تعمیر موبایل آیفون ، تعمیرموبایل هواوی ، تعمیر موبایل ایسوس و تعمیر موبایل لنوو می باشد . برای ثبت درخواست تعمیر با ما تماس بگیرید .

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.